Secret fraksiyonel mikro iğneli radyo frekans cihazıdır. Özel tasarlanmış mikro iğneler aracılığıyla cilt altına radyo frekans enerjisi verilmektedir.
0,5-3,5 mm’ye kadar cilt derinliğine inebilen ve geçtiği bölgenin tamamına radyofrekans enerjisi verebilen bu sistem cildin tüm katlarını etkilediğinden epidermis ve dermisteki problemleri aynı anda tedavi edebilme imkanı sunar.

Total cilt gençleştirme,ciltteki elastikiyet kaybının giderilmesi, yüz ve çene hatlarının belirginleştirilmesi, boyun toparlama, cilt sarkmaları, sivilce izleri, aktif akne tedavisi, genişlemiş gözenek tedavisi, çatlak, yara izi, lekeler ve hatta koltuk altı terlemesinde kullanılmak üzere geliştirilmiştir.

Bu sistem ile ciltteki çeşitli problemlerin tedavisi ameliyata gerek kalmadan son derece pratik bir yöntemle çözülmektedir. Ameliyatla tedaviye kıyasla çok daha ekonomik olması, kısa iyileşme süresi, acısız bir uygulama olması tercih sebebidir.

Uygulama öncesi 30 dakika öncesinde uygulanan bir lokal anestezik krem ile hasta uygulamaya hazırlanır. İşlem hastanın ihtiyacına göre 30-45 dakika sürmektedir.
Uygulama sonrasında kanama, morarma olmaz, iğne izi kalmaz. Her yaş grubuna uygulanabilir. Hasta sosyal hayatına hemen dönebilir. İşlemden sonra ciltte mikro kanallar açıldığından cilde büyüme faktörü, vitamin, antioksidan vs. içeren serumlar verilmesi veya PRP uygulanması tedavi etkinlini arttırmaktadır.

Aylık periyotlarla 3 seans yeterlidir. Bazı durumlarda 5 seanslık bir kür gerekebilir.Sonra ertesi yıl 1-2 seans uygulama tedavinin kalıcı olmasını sağlar.