Mezoterapi deri altına yapılan çok küçük dozlarda ilaç enjeksiyonudur. Vitaminler, bitkisel ürünler, mineraller, ilaçlar enjekte edilebilir.Mezoterapi yüz, dekolte, eller, tüm vücut, saçlı deri, göz çevresi gibi bölgelerde kullanılabilir.Bölgesel zayıflamada, cilt gençleştirmede, sellulit tedavisinde ve saç dokulmesinde kullanilabilir. En sık olarak bölgesel yağ azaltmada, zayıflama, incelme, sellülit tedavisinde kullanılır.

Tedavide standart bir protokol yoktur. Kişinin klinik durumuna gore tedavi şekli ve süresi değişir.

Mezoterapiler başka kozmetik dermatoloji işlemleri ile kombinlenebilir. Yazın veya kışın yapılmasında bir fark yoktur.

İşlemden once mezoterapi yapılacak bölgeye kremle anestezi uygulanır ve işlem sırasında hastalarda ağrı veya rahatsızlık hissi olmaz. İşlemden sonra 1 saat kadar süren hafif bir ödem veya 3-4 gün süren enjeksiyon alanlarda morarma olabilir. Tüm bu yan etkiler geçicidir.

Yüz mezoterapisi
Yüz bolgesine uygulanan mezoterapide yuzdeki sarkmanin toparlanmasi, cildin nem oranının artması, ince kırışıklarda azalmanın olması beklenir. Deriye vitamin, mineral, antioksidan maddeler, somon DNA’sı, aminoasit ve hyaluronik asit karışımları enjekte edilir. Amaç deri altına uygulanan ilacın kolajen ve elastin yapısını stimüle etmesidir.

Saç mezoterapisi
Saç dökülmesi tedavisinde destek amaçlı kullanılan en güvenilir metodlardan biri saç mezoterapisidir. Erkekte ve kadında yaygın saç dökülmesinde, erkek tipi saç dökülmesinde tek başına veya sistemik tedaviye destek olarak da kullanılabilir. Saç mezoterapisinde tedavi aralığı haftada birdir. Toplam 10 seans yapılır. Gerekirse idame tedaviye geçilir. Işlemde saçlı deriye 4 mm derinliğinde mezoterapi iğneleri kullanılır. Tüm saçlı deriye mesoterapi ilacı enjekte edilir. İşlemde çok hafif bir ağrı olur. Hasta işlem günü sosyal hayata hemen geri döner. Saç mezoterapisinde amaç saç dökülmesini durdurmak ve yeni saç çıkışını sağlamaktır.

Vücut mezoterapisi
Sellülit tedavisinde, cilt sarkmalarında, doğum sonrası deride oluşan gevşemelerde cildi toparlamak elastikiyetini arttırmak için deri altına yapılan enjeksiyon işlemidir. Karın bölgesine, kollara, bacaklara haftada 1 kez 15 mm uzunluğunda mezoterapi iğneleriyle uygulanır. Yaklaşık 10 seans önerilir. Sellülit tedavisinde mezoterapi başka metodlar ile de kombine edilebilir.

İlacın içeriğine göre tedavinin amacı değişmektedir. Deride çatlaklar, elastikiyet kaybı, gevşeme varsa farklı içerikteki mezoterapi ilaçları deri altına uygulanır.
Uygulama metodları da farklılıklar gösterir. Her zaman intradermal yani derialtı enjeksiyon tekniği uygulanmayabilir. Farklı teknikler de mevcuttur. Kişide ağrı işlem sırasında oluşmaz. Fakat işlem bölgesinde morluklar zaman zaman görülebilir. Bu alanlar işlemden birkaç gün içinde geriler.

İğnesiz mezoterapi (WISHPro)
Elektromanyetik akımla cilde vitaminleri, mineralleri ve hyaluronik asidi aşılamak için uygulanan benzersiz bir yöntemdir. Ciltte oluşan akne,nemsizlik, yaşlılık, renk problemleri gibi sorunlarda iğnesiz, acısız konforlubir uygulama sağlar.

Teknolojik başlıklar sayesinde cildin vitamin, nem, sıkılaşma ve gençleşme ihtiyaçlarını gerçekleştirir. İçeriği zengin kapsüllerle 15 dakika gibi kısa bir sürede cilt yüzeyinde gözle görülür değişiklik sağlar.