Glucoeye göz çevresine uygulanan bir yüzeysel peeling işlemidir. Meyve asitleriyle yapılan bu işlemde 2 hafta arayla 4-5 seans uygulama yeterlidir. Bu işlem sayesinde göz etrafında ince kırışıklıklarda azalma, morlukta azalma, lekelerde açıllma söz konusudur.

Göz etrafında oluşan morluklar, leke açıcı kremlerle, göz çevresi kozmetik ürünleriyle düzelmediğinde kimyasal peeling işlemleri son derece yararlı olurlar. Düşük dozda meyve asitleri göz etrafındaki ince deriye zarar vermeden, morluğu tedavi eder, yüzeyel kırışıklıkları azaltır ve yaşlanma belirtilerini durdurur.

Glucoeye işlemi ağrısızdır. İğne, lazer ya da herhangi bir girişimsel aparat kullanılmaz. İşlem yaklaşık 20 dakika kadar sürer. Kış aylarında yapılması daha doğrudur. UV ile temas komplikasyon oluşturabilir. İşlemden sonra kişi hemen normal yaşantısına dönebilir. Hafif bir kızarıklık dışında herhangi bir yan etkisi olmaz ve bu kızarıklık işlemden yarım saat sonra geriler.

Göz altında morluk, torbalanma, kahverengi lekeler, yüzeyel kırışıklık olan herkesin güvenle yaptırabileceği bir işlemdir.