DERMAROLLER
Dermaroller silindir şeklinde bir alet üzerinde derinlikleri farklı olabilen çelik iğnelerden oluşan bir alettir. Roller uygulamasında deri altında oluşan deliklerden cilde uygulanan kremlerin emilimi 40 kat fazla olarak gerçekleşir.

Uygulamada cilt öncelikle temizlenir, makyaj varsa arındırılır, cilde antiseptik bir solüsyon sürülür ve serum fizyolojik ile uzaklaştırılır. İşlem sırasında deri altında çok sayıda kanallar açılmak üzere cilt üzerinde tarama sağlanır. Yapılan bu mekanik uyarı sayesinde deride kollajen yapımı uyarılır.
İşlem yaklaşık 15-20 dakika kadar sürer. İşlem sırasında kızarıklık, ödem, hassasiyet olabilir. Bu etkiler 24-48 saat içinde geriler. Tedavi süresi ve sayısı hastaya göre değişkenlik gösterir. 15 gün arayla yapılabilen uygulamalar 8-10 seans devam edebilir.

Yaz aylarinda dermaroller uygulanabilir ama yine de güneş koruyucu önerilmektedir.

Kozmetik dermatolojide bir çok endikasyonda kullanılır: akne izleri, leke tedavisi, yüz gençleştirme, atrofik skarlar (izler), cildin nemlenmesinin artması, deride oluşan elastikiyet kaybının düzeltilmesi, strialar (deri çatlaklar), saç dökülmesi.